Produkte > RECOM > R0.25S-3.33.3
R0.25S-3.33.3
  • R0.25S-3.33.3
  • R0.25S-3.33.3
R0.25S-3.33.3 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 2.97÷3.63VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 76mA
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 2.97...3.63V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 76mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25S
Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 1
Output voltage 2: 3.3V DC
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S-3.33.3 RECOM
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 250MW, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 3.6V, Efficiency: 70%, Current - Output (Max): 76mA, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S-3.33.3 R0.25S-3.33.3 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 3.3VIN 2-OUT -3.3V/3.3V -0.038A/0.038A 0.25W 5-Pin SMD Module Tube
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
R0.25S-3.33.3 R0.25S-3.33.3 Hersteller : RECOM Power R0.25S_R0.25D.pdf DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 3.3VOUT
auf Bestellung 9 Stücke:
R0.25S-3.33.3 R0.25S-3.33.3 Hersteller : Recom Power R0.25S_R0.25D.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 250MW
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 3.6V
Efficiency: 70%
Current - Output (Max): 76mA
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
auf Bestellung 709 Stücke: