Produkte > RECOM POWER > R0.25S8-0515
R0.25S8-0515
R0.25S8-0515 Recom Power
R0.25S_R0.25D.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 250MW
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SMD Module
Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 17mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S8-0515 Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 250MW, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SMD Module, Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 60 ~ 70%, Current - Output (Max): 17mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S8-0515 R0.25S8-0515 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 5VIN 1-OUT 15V 0.05A 0.25W 8-Pin SMD Tube
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
R0.25S8-0515 R0.25S8-0515 Hersteller : RECOM Power R0.25S_R0.25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 05VIN 15VOUT