Produkte > RECOM > R0.25S8-153.3
R0.25S8-153.3
  • R0.25S8-153.3
  • R0.25S8-153.3
R0.25S8-153.3 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 13.5÷16.5VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 76mA
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 13.5...16.5V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 76mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25S
Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 1
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S8-153.3 RECOM
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 13.5÷16.5VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 76mA, Type of converter: DC/DC, Power: 0.25W, Input voltage: 13.5...16.5V DC, Output voltage: 3.3V DC, Output current: 76mA, Mounting: SMT, Manufacturer series: R0.25S, Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm, Efficiency: 60...70%, Operating temperature: -40...100°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1kV DC, Number of outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S8-153.3 R0.25S8-153.3 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 15VIN 1-OUT 3.3V 0.076A 0.25W 8-Pin SMD Tube
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 38 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
R0.25S8-153.3 R0.25S8-153.3 Hersteller : Recom Power R0.25S_R0.25D.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 250MW
Produkt ist nicht verfügbar
R0.25S8-153.3 R0.25S8-153.3 Hersteller : RECOM Power R0_25S_R0_25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 15VIN 3.3VOUT