Produkte > RECOM > R0.25S8-3.324
R0.25S8-3.324
  • R0.25S8-3.324
  • R0.25S8-3.324
R0.25S8-3.324 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 2.97÷3.63VDC; Uout: 24VDC; SMT; R0.25S
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 2.97...3.63V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 10.4mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25S
Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 1
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S8-3.324 RECOM
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 2.97÷3.63VDC; Uout: 24VDC; SMT; R0.25S, Type of converter: DC/DC, Power: 0.25W, Input voltage: 2.97...3.63V DC, Output voltage: 24V DC, Output current: 10.4mA, Mounting: SMT, Manufacturer series: R0.25S, Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm, Efficiency: 60...70%, Operating temperature: -40...100°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1kV DC, Number of outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S8-3.324 R0.25S8-3.324 Hersteller : RECOM Power R0_25S_R0_25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 24VOUT
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R0.25S8-3.324 R0.25S8-3.324 Hersteller : Recom Power R0.25S_D.pdf Description: CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 24V OUT
auf Bestellung 6 Stücke:
R0.25S8-3.324 Hersteller : RECOM R0.25S_D.pdf Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 24V 0.0104A 0.25W 8-Pin SMD Tube