Produkte > RECOM POWER > R0.5Z-0505
R0.5Z-0505
R0.5Z-0505 Recom Power
R0.5Z.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 500MW
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.25V
Efficiency: 50%
Current - Output (Max): 100mA
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 500 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
auf Bestellung 273 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.5Z-0505 Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 500MW, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.25V, Efficiency: 50%, Current - Output (Max): 100mA, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 500 mW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.5Z-0505 R0.5Z-0505 Hersteller : RECOM Power R0.5Z-958205.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.5W 05VIN 05VOUT