Produkte > RECOM POWER > R05P209S
R05P209S
R05P209S RECOM Power
RxxP2xx.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 2W DC/DC 5.2kV UNREG 5Vin 9Vout
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R05P209S RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 9V 2W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 222mA, Supplier Device Package: 7-SIP, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 9V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 6.4 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R05P209S R05P209S Hersteller : Recom Power RxxP2xx.pdf Description: DC DC CONVERTER 9V 2W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 222mA
Supplier Device Package: 7-SIP
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 9V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 6.4 kV
auf Bestellung 1288 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R05P209S Hersteller : Recom RxxP2xx.pdf DC/DC, 2W, Вход: 4.5-5.5VDC, Выход: 9VDC/222mA, изоляция 6400VDC, корпус SIP-7, -40…+90 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі SIP Од. вим: шт