R1100D201C-TR-F
R1100D201C-TR-F Nisshinbo Micro Devices Inc.
r1100-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2V 100MA SON1408-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-623F
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.7 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SON1408-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.05V @ 1mA
Protection Features: Over Current
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1100D201C-TR-F Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2V 100MA SON1408-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-623F, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2.7 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SON1408-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.05V @ 1mA, Protection Features: Over Current.
Weitere Produktangebote R1100D201C-TR-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1100D201C-TR-F R1100D201C-TR-F Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1100-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 2V 100MA SON1408-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-623F
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active