R1180Q151B-TR-FE
R1180Q151B-TR-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
r1180-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC-82AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-82A, SOT-343
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-82AB
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 150mA
Protection Features: Over Current
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1180Q151B-TR-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC-82AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-82A, SOT-343, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-82AB, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 150mA, Protection Features: Over Current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1180Q151B-TR-FE R1180Q151B-TR-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1180-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC-82AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
auf Bestellung 7731 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
R1180Q151B-TR-FE R1180Q151B-TR-FE Hersteller : Ricoh Electronic Devices Company r1180-ea-1770537.pdf LDO Voltage Regulators Low Supply Current 150mA Voltage Regulator (LDO Regulator)