R1190S033D-E2-FE
R1190S033D-E2-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
r1190-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A 6-HSOP-J
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 220 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-HSOP-J
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 2.3V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 567 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1190S033D-E2-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A 6-HSOP-J, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 220 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-HSOP-J, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 2.3V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 892 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
R1190S033D-E2-FE R1190S033D-E2-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1190-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A 6-HSOP-J
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (1kHz)