Produkte > RECOM POWER > R12P212D
R12P212D
R12P212D RECOM Power
RxxP2xx-1709936.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W DC/DC 5.2kV UNREG 12Vin +/-12Vout
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R12P212D RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 85mA, 85mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 6.4 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R12P212D R12P212D Hersteller : Recom Power RxxP2xx.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 85mA, 85mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 6.4 kV
auf Bestellung 3345 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R12P212D R12P212D Hersteller : RECOM RxxP2xx.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 2W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Operating temperature: -40...90°C
Manufacturer series: RxxP2xx
Case: SIP7
Protection: short circuit protection SCP
Mounting: THT
Output voltage 2: -12V DC
Body dimensions: 19.5x9.8x12.5mm
Output current: 83mA
Output current 2: 83mA
Output voltage: 12V DC
Number of outputs: 2
Power: 2W
Input voltage: 10.8...13.2V DC
Efficiency: 70...75%
Insulation voltage: 6.4kV DC