R1500H050B-T1-FE
R1500H050B-T1-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
r1500-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 5V 500MA SOT89-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-89-5/6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 130 µA
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1500H050B-T1-FE Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 5V 500MA SOT89-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-89-5/6, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 130 µA, Voltage - Input (Max): 24V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1500H050B-T1-FE R1500H050B-T1-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1500-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 5V 500MA SOT89-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-89-5/6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (1kHz)