Produkte > RICOH > R1501J042B-T1-FE
R1501J042B-T1-FE
R1501J042B-T1-FE Ricoh
r1501-ea.pdf
Hersteller: Ricoh
LDO Regulator Pos 4.2V 1A 6-Pin(5+Tab) TO-252-P2 T/R
auf Bestellung 2475 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1501J042B-T1-FE Ricoh
Description: IC REG LINEAR 4.2V 1A TO252-5-P2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 160 µA, Voltage - Input (Max): 24V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-5-P2, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 1.125V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote R1501J042B-T1-FE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1501J042B-T1-FE R1501J042B-T1-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1501-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 4.2V 1A TO252-5-P2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 160 µA
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-5-P2
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.125V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
R1501J042B-T1-FE R1501J042B-T1-FE Hersteller : Nisshinbo r1501-ea.pdf LDO Voltage Regulators 24V Input 1A Voltage Regulator
Produkt ist nicht verfügbar
R1501J042B-T1-FE R1501J042B-T1-FE Hersteller : Ricoh Electronic Devices Company r1501-ea-923690.pdf LDO Voltage Regulators 24V Input 1A Voltage Regulator