Produkte > RICOH > R1501S055B-E2-FE
R1501S055B-E2-FE
R1501S055B-E2-FE Ricoh
?product=r1501
Hersteller: Ricoh
Description: IC REG LINEAR 5.5V 1A 6-HSOP-J
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 160 µA
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-HSOP-J
Voltage - Output (Min/Fixed): 5.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 4665 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 304
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1501S055B-E2-FE Ricoh
Description: IC REG LINEAR 5.5V 1A 6-HSOP-J, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 160 µA, Voltage - Input (Max): 24V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-HSOP-J, Voltage - Output (Min/Fixed): 5.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 60dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1501S055B-E2-FE R1501S055B-E2-FE Hersteller : Nisshinbo ?product=r1501 LDO Voltage Regulators 24V Input 1A Voltage Regulator
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R1501S055B-E2-FE Hersteller : Ricoh ?product=r1501 R1501S055B-E2-FE
auf Bestellung 4665 Stücke:
Mindestbestellmenge: 187
R1501S055B-E2-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices ?product=r1501 R1501S055B-E2-FE
Mindestbestellmenge: 187
R1501S055B-E2-FE Hersteller : Ricoh Electronic Devices Company r1501-ea-923690.pdf LDO Voltage Regulators 24V Input 1A Voltage Regulator