Produkte > NISSHINBO > R1524S085B-E2-FE
R1524S085B-E2-FE
R1524S085B-E2-FE Nisshinbo
r1524-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo
LDO Voltage Regulators Low supply Current LDO Regulator
auf Bestellung 56 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1524S085B-E2-FE Nisshinbo
Description: IC REG LIN 8.5V 200MA 6-HSOP-J, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.8 µA, Voltage - Input (Max): 36V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-HSOP-J, Voltage - Output (Min/Fixed): 8.5V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1524S085B-E2-FE Hersteller : Ricoh r1524ec.pdf LDO Regulator Pos 8.5V 0.2A 6-Pin HSOP-J T/R Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 261
auf Bestellung 100 Stücke:
R1524S085B-E2-FE R1524S085B-E2-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. r1524-ea.pdf Description: IC REG LIN 8.5V 200MA 6-HSOP-J
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.8 µA
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-HSOP-J
Voltage - Output (Min/Fixed): 8.5V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 200mA