Produkte > EBM-PAPST INC. > R1G175-AF29-04
R1G175-AF29-04
R1G175-AF29-04 ebm-papst Inc.
r1g175.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Packaging: Bulk
Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 175mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4000 RPM
Width: 69.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, EAC
Ingress Protection: IP22
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 72.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1G175-AF29-04 ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC, Packaging: Bulk, Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 175mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4000 RPM, Width: 69.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, EAC, Ingress Protection: IP22, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 72.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 75 W.
Weitere Produktangebote R1G175-AF29-04
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 84145935
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
R1G175-AF29-04 R1G175-AF29-04 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_R1G175AF2904.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Backward-Curved Motorized Impeller, 175mm Round, 48VDC, 409CFM, 75W, 72dBA