Produkte > EBM-PAPST INC. > R1G225-AF07-52
R1G225-AF07-52
R1G225-AF07-52 ebm-papst Inc.
R1G225.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 225X99MM 24VDC
Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 225mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2600 RPM
Width: 99.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP42
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 67.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 100 W
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1G225-AF07-52 ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 225X99MM 24VDC, Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 225mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2600 RPM, Width: 99.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP42, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 67.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 100 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1G225-AF07-52 R1G225-AF07-52 Hersteller : EBM Papst r1g225af0752eng.pdf DC Motorized Impeller Centrifugal Bearing 24V 16V to 28V 662.2CFM 67dB
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
R1G225AF0752 Hersteller : EBM-PAPST Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; Ø225x99mm; ball; 2600rpm; IP42
Supply voltage: 24V DC
IP rating: IP42
Impeller material: polyamide
Fan dimensions: Ø225x99mm
Lead length: 0.45m
Operating voltage: 16...28V DC
Power consumption: 100W
Rotational rate/speed: 2600rpm
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: ball
Leads: leads x4
Type of fan: DC
auf Bestellung 10 Stücke:
R1G225-AF07-52 R1G225-AF07-52 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_R1G225AF0752.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Backward-Curved Motorized Impeller, 225mm Round, 24VDC, 663CFM, 100W, 67dBA