Produkte > EBM-PAPST INC. > R1G250-AQ37-52
R1G250-AQ37-52 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 250X89MM 48VDC
Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2600 RPM
Width: 89.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP42
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 73.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 105 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1G250-AQ37-52 ebm-papst Inc.
Description: FAN IMP MTRZD 250X89MM 48VDC, Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2600 RPM, Width: 89.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP42, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 73.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 105 W.
Weitere Produktangebote R1G250-AQ37-52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1G250-AQ37-52 R1G250-AQ37-52 Hersteller : ebm-papst R1G250-275526.pdf Blowers DC Backward Curved Motorized Impeller, 250mm Round, 48VDC, 706CFM, 73dBA, 105W, 2600RPM, Ball Bearing