Produkte > RECOM POWER > R1S-3.33.3-R
R1S-3.33.3-R
R1S-3.33.3-R Recom Power
R1S_R1D.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: SCP
Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 3.63V
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 303mA
Voltage - Input (Min): 2.97V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R1S-3.33.3-R Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: SCP, Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 3.63V, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 303mA, Voltage - Input (Min): 2.97V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R1S-3.33.3-R R1S-3.33.3-R Hersteller : RECOM Power R1S_R1D.pdf DC/DC Converters - SMD 1W DC/DC 1kV UNREG 3.3Vin 3.3Vout
auf Bestellung 1583 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R1S-3.33.3-R R1S-3.33.3-R Hersteller : Recom Power R1S_R1D.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Features: SCP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Voltage - Input (Max): 3.63V
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 303mA
Voltage - Input (Min): 2.97V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Mindestbestellmenge: 2
R1S-3.33.3-R R1S-3.33.3-R Hersteller : RECOM r1sr1d.pdf Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W Medical 5-Pin SMD Module T/R
Produkt ist nicht verfügbar
R1S-3.33.3-R R1S-3.33.3-R Hersteller : RECOM R1S_R1D.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 303mA
Type of converter: DC/DC
Power: 1W
Input voltage: 2.97...3.63V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 303mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R1S
Body dimensions: 12.75x10.7x6.7mm
Efficiency: 75%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC