Produkte > RECOM > R24P22005D
R24P22005D
R24P22005D RECOM
RxxP2xxyy.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 2W; Uin: 21.6÷26.4VDC; Uout: 20VDC; Uout2: -5VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 2W
Input voltage: 21.6...26.4V DC
Output voltage: 20V DC
Output voltage 2: -5V DC
Output current: 50mA
Output current 2: 0.2A
Case: SIP7
Mounting: THT
Manufacturer series: RxxP2xxyy
Body dimensions: 19.5x9.8x12.5mm
Efficiency: 84%
Operating temperature: -40...95°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 6.4kV DC
Number of outputs: 2
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R24P22005D RECOM
Description: DC DC CONVERTER 20V -5V 2W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 50mA, 200mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 20V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5.2 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R24P22005D R24P22005D Hersteller : RECOM Power RxxP2xxyy.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W 24Vin +20/-5Vout 50/-200mA
auf Bestellung 1187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R24P22005D R24P22005D Hersteller : Recom Power RxxP2xxyy.pdf Description: DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 50mA, 200mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 20V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5.2 kV