Produkte > APEM INC. > R2501C2NBB
R2501C2NBB APEM Inc.
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Concave (Curved)
Approval Agency: CSA, DEMKO, FEMCO, NEMKO, SEMKO, SEV, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2501C2NBB APEM Inc.
Description: SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -20°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Concave (Curved), Approval Agency: CSA, DEMKO, FEMCO, NEMKO, SEMKO, SEV, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.00mm x 22.00mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.
Weitere Produktangebote R2501C2NBB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R2501C2NBB Hersteller : Apem Apem_R Series.pdf Rocker Switches DPDT 20A 125V On-Mom