Produkte > EBM-PAPST > R2E140-AE77-05
R2E140-AE77-05
R2E140-AE77-05 ebm-papst
ebm_papst_R2E140AE7705_Datasheet_ENU.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, Forward Curved, 140x76mm Round, 230VAC, 335-370m3/h, IP44
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E140-AE77-05 ebm-papst
Description: MOTORIZED IMPELLER, Power (Watts): 115W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 140mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1500 RPM, Width: 72.00mm, Weight: 2.4 lbs (1.1 kg), Operating Temperature: -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers, Static Pressure: 0.201 in H2O (50.0 Pa).
Weitere Produktangebote R2E140-AE77-05
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R2E140-AE77-05 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: MOTORIZED IMPELLER
Power (Watts): 115W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 140mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1500 RPM
Width: 72.00mm
Weight: 2.4 lbs (1.1 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Static Pressure: 0.201 in H2O (50.0 Pa)