Produkte > EBM-PAPST > R2E140-AI31-30
R2E140-AI31-30
R2E140-AI31-30 ebm-papst
ebm_papst_R2E140AI3130.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Backward-Curved Motorized Impeller, 140mm, 115VAC
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E140-AI31-30 ebm-papst
Description: MOTORIZED IMPELLER, Power (Watts): 195W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Round - 140mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2200 RPM, Width: 72.00mm, Weight: 2.4 lbs (1.1 kg), Operating Temperature: 158°F (70°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CSA, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 195W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Round - 140mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2200 RPM
Width: 72.00mm
Weight: 2.4 lbs (1.1 kg)
Operating Temperature: 158°F (70°C)