Produkte > EBM-PAPST > R2E140-AL40-05
R2E140-AL40-05
R2E140-AL40-05 ebm-papst
ebm_papst_R2E140AL4005.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Backward-Curved Motorized Impeller
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E140-AL40-05 ebm-papst
Description: MOTORIZED IMPELLER, Power (Watts): 145W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 140mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1700 RPM, Width: 72.00mm, Weight: 2.4 lbs (1.1 kg), Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers, Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 145W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 140mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1700 RPM
Width: 72.00mm
Weight: 2.4 lbs (1.1 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa)