R2E175-AC77-05 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER
Power (Watts): 65.0W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 175mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2900 RPM
Width: 54.50mm
Operating Temperature: -13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Part Status: Active
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E175-AC77-05 ebm-papst Inc.
Description: EBM-PAPST - R2E175-AC77-05 - CENTRIFUGAL FAN, 230VAC, WIRE LEADED, tariffCode: 84145995, Versorgungsspannung: 230VAC, Gebläse: Motorized Impeller, Stromanschluss: 4 Lead Wires, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Art des Lagers: Ball Bearing, Nennleistung: 65W, IP-Schutzart: IP44, usEccn: EAR99, Spannungstyp: AC, Luftstrom - m3/min: -, Außentiefe: 54.5mm, Geräuschentwicklung: -, euEccn: NLR, Luftstrom - CFM: -, Produktpalette: R2E175 Series, productTraceability: No, Rahmengröße: 175mm, directShipCharge: 25.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
R2E175-AC77-05 | Hersteller : EBM-PAPST |
auf Bestellung 11 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: EC Fans Description: Fan: EC; radial; 230VAC; Ø175x65mm; ball; 2900rpm; IP44; black Type of fan: EC Kind of fan: radial Supply voltage: 230V AC Fan dimensions: Ø175x65mm Power consumption: 65W Current rating: 0.29A Kind of Bearing: ball Rotational rate/speed: 2900rpm Frequency: 60Hz Impeller material: steel Insulation class: B IP rating: IP44 Leads: leads x4 Lead length: 0.45m Operating temperature: -25...65°C Fan motor: M2E068-BF Kind of motor: 1-phase Protection class: I Colour: black |
auf Bestellung 6 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| R2E 175 AC 77-05 | Hersteller : EBM Papst | R2E 175 AC 77-05 |
auf Bestellung 4 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, Backward Curved, 175x175x65mm, 230VAC, 410-460m3/h, IP44 |