R2E175-AC91-05 ebm-papst
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Backward-Curved Motorized Impeller, 175mm, 400VAC
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E175-AC91-05 ebm-papst
Description: EBM-PAPST - R2E175-AC91-05 - BLOWER, 170MM, 400VAC, tariffCode: 84145925, Versorgungsspannung: 400VAC, Gebläse: Centrifugal, Stromanschluss: 4 Lead Wires, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Art des Lagers: Ball Bearing, Nennleistung: 70W, isCanonical: Y, IP-Schutzart: IP44, usEccn: EAR99, Spannungstyp: AC, Luftstrom - m3/min: 6.94m³/min, Außentiefe: 63mm, Geräuschentwicklung: -, euEccn: NLR, Luftstrom - CFM: 245cu.ft/min, Produktpalette: R2E175 Series, productTraceability: No, Rahmengröße: 175mm, directShipCharge: 25.
Preis | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
R2E175-AC91-05 | Hersteller : ebm-papst Inc. |
Description: FAN IMP MTRZD 175X63MM 400VACPackaging: Bulk Power (Watts): 70.0W Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP) Voltage - Rated: 400VAC Size / Dimension: Round - 175mm Dia Bearing Type: Ball RPM: 2850 RPM Air Flow: 270.7 CFM (7.58m³/min) Width: 63.00mm Operating Temperature: 70°C Termination: 4 Wire Leads Approval Agency: CE Ingress Protection: IP44 Fan Type: Motorized Impellers |
auf Bestellung 23 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
R2E175-AC91-05 | Hersteller : EBM-PAPST |
auf Bestellung 11 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: AC 400V Fans Description: Fan: AC; radial; 400VAC; Ø175x63mm; ball; 2550rpm; IP44; black Type of fan: AC Kind of fan: radial Supply voltage: 400V AC Fan dimensions: Ø175x63mm Power consumption: 65W Kind of Bearing: ball Colour: black Leads: cables Protection class: I IP rating: IP44 Fan motor: M2E068-BF Impeller material: steel Enclosure material: steel Operating temperature: -25...45°C Current rating: 0.18A Lead length: 0.45m Frequency: 50/60Hz Rotational rate/speed: 2550rpm Kind of motor: 2-phase Insulation class: B |
auf Bestellung 7 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
AC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 400V 175 X 65mm |