Produkte > EBM-PAPST INC. > R2E190-RB06-13
R2E190-RB06-13
R2E190-RB06-13 ebm-papst Inc.
R2E190-RB06-13.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: CENTRIFUGAL FAN
Power (Watts): 117W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 190mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3150 RPM
Air Flow: 265.0 CFM (7.42m³/min)
Width: 73.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Position Rectangular Connector
Approval Agency: CCC, CE, CSA, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 61.0dB(A)
Static Pressure: 1.200 in H2O (298.9 Pa)
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E190-RB06-13 ebm-papst Inc.
Description: CENTRIFUGAL FAN, Power (Watts): 117W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 190mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3150 RPM, Air Flow: 265.0 CFM (7.42m³/min), Width: 73.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Position Rectangular Connector, Approval Agency: CCC, CE, CSA, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 61.0dB(A), Static Pressure: 1.200 in H2O (298.9 Pa).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R2E190-RB06-13 R2E190-RB06-13 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_r2e190-rb06-13_dat-1879801.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, 190mm Round, 230VAC, 0.50A, 3150RPM, Ball, IP44, RadiCal