Produkte > EBM PAPST > R2E225-AX52-05
R2E225-AX52-05
R2E225-AX52-05 EBM Papst
0900766b800e6bf2.pdf
Hersteller: EBM Papst
AC Motorized Impeller Axial Bearing 230V 618.01CFM/682.75CFM 72dB/75dB
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E225-AX52-05 EBM Papst
Category: EC Fans, Description: Fan: EC; radial; 230VAC; Ø225x87mm; ball; 3000rpm; IP44; black, Type of fan: EC, Kind of fan: radial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: Ø225x87mm, Power consumption: 165W, Current rating: 720mA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 3000rpm, Frequency: 60Hz, Impeller material: plastic, Insulation class: B, IP rating: IP44, Leads: leads x4, Lead length: 0.45m, Operating temperature: -25...40°C, Fan motor: M2E068-DF, Kind of motor: 1-phase, Protection class: I, Colour: black.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R2E225-AX52-05 R2E225-AX52-05 Hersteller : ebm-papst Inc. R2E225.pdf Description: MOTORIZED IMPELLER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 165W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 225mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3000 RPM
Width: 85.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Part Status: Active
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R2E225-AX52-05 R2E225-AX52-05 Hersteller : EBM Papst 0900766b800e6bf2.pdf AC Motorized Impeller Axial Bearing 230V 618.01CFM/682.75CFM 72dB/75dB
auf Bestellung 2 Stücke:
R2E225AX5205 Hersteller : EBM-PAPST Category: EC Fans
Description: Fan: EC; radial; 230VAC; Ø225x87mm; ball; 3000rpm; IP44; black
Type of fan: EC
Kind of fan: radial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: Ø225x87mm
Power consumption: 165W
Current rating: 720mA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 3000rpm
Frequency: 60Hz
Impeller material: plastic
Insulation class: B
IP rating: IP44
Leads: leads x4
Lead length: 0.45m
Operating temperature: -25...40°C
Fan motor: M2E068-DF
Kind of motor: 1-phase
Protection class: I
Colour: black
auf Bestellung 7 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
R2E225-AX52-05 R2E225-AX52-05 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_R2E225AX5205_Datasheet_ENU.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Fan, Backward Curved, 225x225x87mm, 230VAC, 1015-1120m3/h, IP44