Produkte > EBM-PAPST INC. > R2E250-RB06-01
R2E250-RB06-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER
Power (Watts): 390W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 530.1 CFM (14.84m³/min)
Width: 117.8mm
Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details R2E250-RB06-01 ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER, Power (Watts): 390W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3100 RPM, Air Flow: 530.1 CFM (14.84m³/min), Width: 117.8mm, Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers, Part Status: Active.