Produkte > EBM-PAPST > R3G190-RD47-04
R3G190-RD47-04
R3G190-RD47-04 ebm-papst
R3G190_RD-2326890.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Fan, 190x90.7mm Round, 115VAC, 553.3CFM, 170W, 72dBA, RadiCal
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G190-RD47-04 ebm-papst
Description: 190 MM EC CENTRIFUGAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 170W, Features: Electronic Commutation (EC), Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Round - 190mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4180 RPM, Air Flow: 553.3 CFM (15.49m³/min), Width: 90.70mm, Weight: 3 lbs (1.4 kg), Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 72.0dB(A), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G190-RD47-04 R3G190-RD47-04 Hersteller : ebm-papst Inc. Catalog_Compactfans_US_en.pdf Description: 190 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 170W
Features: Electronic Commutation (EC)
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Round - 190mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4180 RPM
Air Flow: 553.3 CFM (15.49m³/min)
Width: 90.70mm
Weight: 3 lbs (1.4 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)