Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G220-RD49-04
R3G220-RD49-04
R3G220-RD49-04 ebm-papst Inc.
Data_sheet_US_-_R3G220RD4904_KM94784_3f8c51f0-0376-49ce-8fae-c45d9a3ccf4....pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: 220 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Power (Watts): 170W
Features: Electronic Commutation (EC)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Round - 220mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3290 RPM
Air Flow: 771.0 CFM (21.59m³/min)
Width: 92.00mm
Weight: 3.2 lbs (1.5 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 69.0dB(A)
Part Status: Active
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G220-RD49-04 ebm-papst Inc.
Description: 220 MM EC CENTRIFUGAL FAN, Power (Watts): 170W, Features: Electronic Commutation (EC), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Round - 220mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3290 RPM, Air Flow: 771.0 CFM (21.59m³/min), Width: 92.00mm, Weight: 3.2 lbs (1.5 kg), Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 69.0dB(A), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote R3G220-RD49-04
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G220-RD49-04 R3G220-RD49-04 Hersteller : ebm-papst Inc. Data_sheet_US_-_R3G220RD4904_KM94784_3f8c51f0-0376-49ce-8fae-c45d9a3ccf4....pdf Description: 220 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 170W
Voltage - Rated: 115VAC
Bearing Type: Ball
RPM: 3290 RPM
Width: 92.00mm
Weight: 3.2 lbs (1.5 kg)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: UL
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 69.0dB(A)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
R3G220-RD49-04 R3G220-RD49-04 Hersteller : ebm-papst R3G220_RD-2326956.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Impeller, 220x92mm, 115VAC, 771CFM, 170W, 70dB, 3290RPM, Ball, RadiCal