Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G225-RE07-28
R3G225-RE07-28 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: RADICAL EC BACKWARD-CURVED IMPEL
Power (Watts): 170W
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 255mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2860 RPM
Air Flow: 415.2 CFM (11.63m³/min)
Width: 119.4mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 3 Wire Leads, 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 1.839 in H2O (458.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G225-RE07-28 ebm-papst Inc.
Description: RADICAL EC BACKWARD-CURVED IMPEL, Power (Watts): 170W, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 255mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2860 RPM, Air Flow: 415.2 CFM (11.63m³/min), Width: 119.4mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 3 Wire Leads, 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 1.839 in H2O (458.0 Pa).
Weitere Produktangebote R3G225-RE07-28
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G225-RE07-28 Hersteller : ebm-papst R3G225_RE-2325334.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Fan, 225mm, 230VAC, 705m3/h, 170W, 458Pa, Tach, IP54, RadiCal