Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G250-AZ02-01
R3G250-AZ02-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: EC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 160W
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2600 RPM
Air Flow: 474.1 CFM (13.28m³/min)
Width: 107.9mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 3 Wire Leads, 4 Wire Leads
Approval Agency: CSA, CE, EAC, UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Static Pressure: 1.293 in H2O (322.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G250-AZ02-01 ebm-papst Inc.
Description: EC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 160W, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2600 RPM, Air Flow: 474.1 CFM (13.28m³/min), Width: 107.9mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 3 Wire Leads, 4 Wire Leads, Approval Agency: CSA, CE, EAC, UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Static Pressure: 1.293 in H2O (322.0 Pa).
Weitere Produktangebote R3G250-AZ02-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G250-AZ02-01 R3G250-AZ02-01 Hersteller : ebm-papst Blowers & Centrifugal Fans EC Backward-Curved Motorized Impeller, 250mm, 230VAC, 805m3/h, 322Pa, Tach