Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G250-RE09-07
R3G250-RE09-07 ebm-papst Inc.
R3G250-RE09-07.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: 250 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 170W
Features: Electronic Commutation (EC), PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 255mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2510 RPM
Air Flow: 829.9 CFM (23.24m³/min)
Width: 99.00mm
Weight: 3.9 lbs (1.8 kg)
Operating Temperature: -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 76.0dB(A)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G250-RE09-07 ebm-papst Inc.
Description: 250 MM EC CENTRIFUGAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 170W, Features: Electronic Commutation (EC), PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 255mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2510 RPM, Air Flow: 829.9 CFM (23.24m³/min), Width: 99.00mm, Weight: 3.9 lbs (1.8 kg), Operating Temperature: -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 76.0dB(A).