Produkte > EBM PAPST > R3G250-RE21-08
R3G250-RE21-08
R3G250-RE21-08 EBM Papst
8r3g250-re.pdf
Hersteller: EBM Papst
AC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 115V 100V to 130V 829.9CFM 250 X 99mm
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G250-RE21-08 EBM Papst
Description: 250 MM EC CENTRIFUGAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 170W, Features: Electronic Commutation (EC), Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Round - 255mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2510 RPM, Air Flow: 885.8 CFM (24.80m³/min), Width: 99.00mm, Weight: 3.9 lbs (1.8 kg), Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 76.0dB(A), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G250-RE21-08 R3G250-RE21-08 Hersteller : ebm-papst Inc. Catalog_Compactfans_US_en.pdf Description: 250 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 170W
Features: Electronic Commutation (EC)
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Round - 255mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2510 RPM
Air Flow: 885.8 CFM (24.80m³/min)
Width: 99.00mm
Weight: 3.9 lbs (1.8 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 76.0dB(A)
Part Status: Active
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 9 Stücke:
R3G250-RE21-08 R3G250-RE21-08 Hersteller : ebm-papst R3G250RE2108_BA_ENU.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Fan, 250x99mm Round, 115VAC, 829.9CFM, 160W, 67dBA, RadiCal