Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G280-AF35-71
R3G280-AF35-71
R3G280-AF35-71 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 455W
Features: Alarm, PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 281mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2600 RPM
Air Flow: 948.3 CFM (26.55m³/min)
Width: 173.7mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 3 Wire Leads with Ferrules, 5 Wire Leads with Ferrules
Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G280-AF35-71 ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER, Packaging: Bulk, Power (Watts): 455W, Features: Alarm, PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 281mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2600 RPM, Air Flow: 948.3 CFM (26.55m³/min), Width: 173.7mm, Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 3 Wire Leads with Ferrules, 5 Wire Leads with Ferrules, Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote R3G280-AF35-71
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G280-AF35-71 R3G280-AF35-71 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_R3G280AF3571-1880382.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Backward-Curved Motorized Impeller, 280mm, 200-277VAC