Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G310-AX52-90
R3G310-AX52-90 ebm-papst Inc.
381_R3G310-AX52-90.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: 310MM IMPELLER 380-480VAC 1000W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 1000W
Features: Alarm, Electronic Commutation (EC), PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 350mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2580 RPM
Air Flow: 1796.5 CFM (50.30m³/min)
Width: 253.7mm
Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Termination: Terminal Block
Approval Agency: CCC, EAC, UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Static Pressure: 2.734 in H2O (681.0 Pa)
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G310-AX52-90 ebm-papst Inc.
Description: 310MM IMPELLER 380-480VAC 1000W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 1000W, Features: Alarm, Electronic Commutation (EC), PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 400VAC, Size / Dimension: Round - 350mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2580 RPM, Air Flow: 1796.5 CFM (50.30m³/min), Width: 253.7mm, Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C), Termination: Terminal Block, Approval Agency: CCC, EAC, UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Static Pressure: 2.734 in H2O (681.0 Pa), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote R3G310-AX52-90
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G310-AX52-90 R3G310-AX52-90 Hersteller : ebm-papst ebmpapst_10272022_R3G310AX5290_KM260745-3052811.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Backward-Curved Motorized Impeller, 310mm, 400VAC, 3040m3/h, Ball, IP54