Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G310-RS05-J1
R3G310-RS05-J1 ebm-papst Inc.
R3G310-RS05-J1.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: 310MM IMPELLER 380-480VAC 790W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G310-RS05-J1 ebm-papst Inc.
Category: AC 400V Fans, Description: Fan: AC; radial; 400VAC; Ø325.5x252.1mm; 2700m3/h; ball; 2700rpm, Fan dimensions: Ø325.5x252.1mm, IP rating: IP55, Fan motor: M3G084-FA, Protection class: I, Leads: leads x2, Impeller material: polyamide, Enclosure material: steel, Kind of fan: radial, Operating temperature: -25...60°C, Lead length: 0.6m, Current rating: 1.25A, Wire size: 18AWG...22AWG, Frequency: 50/60Hz, Power consumption: 790W, Supply voltage: 400V AC, Fan efficiency: 2700m3/h, Kind of motor: 3-phase, Rotational rate/speed: 2700rpm, Type of fan: AC, Insulation class: F, Kind of Bearing: ball, Colour: black.
Weitere Produktangebote R3G310-RS05-J1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R3G310RS05J1 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; radial; 400VAC; Ø325.5x252.1mm; 2700m3/h; ball; 2700rpm
Fan dimensions: Ø325.5x252.1mm
IP rating: IP55
Fan motor: M3G084-FA
Protection class: I
Leads: leads x2
Impeller material: polyamide
Enclosure material: steel
Kind of fan: radial
Operating temperature: -25...60°C
Lead length: 0.6m
Current rating: 1.25A
Wire size: 18AWG...22AWG
Frequency: 50/60Hz
Power consumption: 790W
Supply voltage: 400V AC