Produkte > EBM-PAPST INC. > R4D310-AR18-01
R4D310-AR18-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Power (Watts): 115W
Features: Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 318mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1650 RPM
Air Flow: 1175.1 CFM (32.9m³/min)
Width: 123.0mm
Operating Temperature: 176°F (80°C)
Termination: 9 Wire Leads
Approval Agency: CCC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Motorized Impellers
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R4D310-AR18-01 ebm-papst Inc.
Description: AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP, Power (Watts): 115W, Features: Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 400VAC, Size / Dimension: Round - 318mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1650 RPM, Air Flow: 1175.1 CFM (32.9m³/min), Width: 123.0mm, Operating Temperature: 176°F (80°C), Termination: 9 Wire Leads, Approval Agency: CCC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Motorized Impellers.
Weitere Produktangebote R4D310-AR18-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R4D310-AR18-01 R4D310-AR18-01 Hersteller : ebm-papst R4D310AR1801_BA_ENG-2327076.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Backward-Curved Motorized Impeller, 310mm, 230VAC