Produkte > EBM-PAPST INC. > R4D310-AS18-01
R4D310-AS18-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER
Power (Watts): 150W
Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 318mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1600 RPM
Air Flow: 862.9 CFM (24.16m³/min)
Width: 154.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R4D310-AS18-01 ebm-papst Inc.
Description: MOTORIZED IMPELLER, Power (Watts): 150W, Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230/400VAC, Size / Dimension: Round - 318mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1600 RPM, Air Flow: 862.9 CFM (24.16m³/min), Width: 154.0mm, Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C), Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase.
Weitere Produktangebote R4D310-AS18-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R4D310-AS18-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_EBM_Papst_R4D310_AS18_01_datasheet-2327641.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Motorized Impeller, 310mm, 230VAC, 110/150W, 0.55/0.52A, 1400/1600RPM, IP44