R4D400-AD22-06 EBM PAPST / PARTNER STOCK
ac-centrifugal-fan-r4d400ad2206-eng.pdf
Hersteller: EBM PAPST / PARTNER STOCK
Description: EBM PAPST / PARTNER STOCK - R4D400-AD22-06 - BLOWERS - CENTRIFUGAL
tariffCode: 84145995
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R4D400-AD22-06 EBM PAPST / PARTNER STOCK
Description: MOTORIZED IMPELLER, Packaging: Bulk, Power (Watts): 515W, Features: Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 400VAC, Size / Dimension: Round - 404mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1220 RPM, Width: 217.5mm, Operating Temperature: -40 ~ 104°F (-40 ~ 40°C), Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, EAC, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote R4D400-AD22-06
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R4D400-AD22-06 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: MOTORIZED IMPELLER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 515W
Features: Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 400VAC
Size / Dimension: Round - 404mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1220 RPM
Width: 217.5mm
Operating Temperature: -40 ~ 104°F (-40 ~ 40°C)
Termination: 9 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, EAC
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
R4D400-AD22-06 R4D400-AD22-06 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_R4D400_AD22_06.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Motorized Impeller, 400mm, 400VAC, 515/750W, 1.41/1.44A, 1415/1610RPM, IP54