Produkte > BIVAR > R50RG2-F-0160
R50RG2-F-0160
R50RG2-F-0160 Bivar
2205028482972248r50rg2-f-0160.pdf
Hersteller: Bivar
LED Bi-Color Green/Red 4-Pin Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R50RG2-F-0160 Bivar
Description: LED GREEN/RED CLEAR T/H, Packaging: Tube, Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm), Color: Green, Red, Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W, Mounting Type: Through Hole, Millicandela Rating: 800mcd Green, 600mcd Red, Configuration: Common Cathode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.8V Green, 2.6V Red, Lens Color: Colorless, Current - Test: 50mA Green, 50mA Red, Viewing Angle: 160°, Height (Max): 4.40mm, Wavelength - Dominant: 520nm Green, 628nm Red, Lens Transparency: Clear, Lens Style: Square with Flat Top, Lens Size: 7.60mm.
Weitere Produktangebote R50RG2-F-0160
Packaging: Tube
Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm)
Color: Green, Red
Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W
Mounting Type: Through Hole
Millicandela Rating: 800mcd Green, 600mcd Red
Configuration: Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.8V Green, 2.6V Red
Lens Color: Colorless
Current - Test: 50mA Green, 50mA Red
Viewing Angle: 160°
Height (Max): 4.40mm
Wavelength - Dominant: 520nm Green, 628nm Red
Lens Transparency: Clear
Lens Style: Square with Flat Top
Lens Size: 7.60mm