Produkte > BIVAR > R50RGB-4-0045
R50RGB-4-0045
R50RGB-4-0045 BIVAR
R50RGB-4-0045.pdf
Hersteller: BIVAR
Category: THT LEDs Round
Description: LED; RGB; 3000mcd,4000mcd,10000mcd; 45°; Front: convex; 5.1mm
LED colour: RGB
Front: convex
Mounting: THT
LED lens: transparent
Wavelength: 460...470nm; 515...525nm; 617...630nm
Terminal pitch: 5.1mm
LED current: 50mA
Operating voltage: 1.8...2.6/3...3.8V DC
Luminosity: 3cd; 4cd; 10cd
Number of terminals: 4
Viewing angle: 45°
Type of diode: LED
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R50RGB-4-0045 BIVAR
Description: LED RGB CLEAR T/H, Packaging: Tube, Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm), Color: Red, Green, Blue (RGB), Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W, Mounting Type: Through Hole, Millicandela Rating: 4000mcd Red, 5000mcd Green, 400mcd Blue, Configuration: Common Cathode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.6V Red, 3.8V Green, 3.8V Blue, Lens Color: Colorless, Current - Test: 50mA Red, 50mA Green, 50mA Blue, Viewing Angle: 45°, Height (Max): 7.80mm, Wavelength - Dominant: 628nm Red, 520nm Green, 465nm Blue, Lens Transparency: Clear, Part Status: Active, Lens Style: Round with Domed Top, Lens Size: 4.60mm Dia.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
R50RGB-4-0045 R50RGB-4-0045 Hersteller : Bivar Inc. R50RGB-4-0045.pdf Description: LED RGB CLEAR T/H
Packaging: Tube
Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm)
Color: Red, Green, Blue (RGB)
Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W
Mounting Type: Through Hole
Millicandela Rating: 4000mcd Red, 5000mcd Green, 400mcd Blue
Configuration: Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.6V Red, 3.8V Green, 3.8V Blue
Lens Color: Colorless
Current - Test: 50mA Red, 50mA Green, 50mA Blue
Viewing Angle: 45°
Height (Max): 7.80mm
Wavelength - Dominant: 628nm Red, 520nm Green, 465nm Blue
Lens Transparency: Clear
Part Status: Active
Lens Style: Round with Domed Top
Lens Size: 4.60mm Dia