Produkte > BIVAR > R50RGB-5-0080
R50RGB-5-0080
R50RGB-5-0080 Bivar
R50RGB_5_0080.pdf
Hersteller: Bivar
Multi-Colour LEDs RGB 635/525/470nm 1000/2000/200 mcd
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R50RGB-5-0080 Bivar
Description: LED RGB CLEAR T/H, Packaging: Tube, Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm), Color: Red, Green, Blue (RGB), Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W, Mounting Type: Through Hole, Millicandela Rating: 1000mcd Red, 2000mcd Green, 200mcd Blue, Configuration: Common Cathode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.6V Red, 3.8V Green, 3.8V Blue, Lens Color: Colorless, Current - Test: 50mA Red, 50mA Green, 50mA Blue, Viewing Angle: 80°, Height (Max): 6.90mm, Wavelength - Dominant: 628nm Red, 520nm Green, 465nm Blue, Lens Transparency: Clear, Part Status: Active, Lens Style: Round with Domed Top, Lens Size: 5.00mm Dia.
Weitere Produktangebote R50RGB-5-0080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 28 Stücke:
R50RGB-5-0080 R50RGB-5-0080 Hersteller : Bivar Inc. R50RGB-5-0080.pdf Description: LED RGB CLEAR T/H
Packaging: Tube
Package / Case: 4-DIP (0.200", 5.08mm)
Color: Red, Green, Blue (RGB)
Size / Dimension: 7.60mm L x 7.60mm W
Mounting Type: Through Hole
Millicandela Rating: 1000mcd Red, 2000mcd Green, 200mcd Blue
Configuration: Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.6V Red, 3.8V Green, 3.8V Blue
Lens Color: Colorless
Current - Test: 50mA Red, 50mA Green, 50mA Blue
Viewing Angle: 80°
Height (Max): 6.90mm
Wavelength - Dominant: 628nm Red, 520nm Green, 465nm Blue
Lens Transparency: Clear
Part Status: Active
Lens Style: Round with Domed Top
Lens Size: 5.00mm Dia