RA6474K400-FA
RA6474K400-FA Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
RA.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 0.47uF 10% 400V
auf Bestellung 2740 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA6474K400-FA Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.437" (11.10mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.291" W (16.50mm x 7.40mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RA6474K400-FA RA6474K400-FA Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor RA.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% 400V
auf Bestellung 2734 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RA6474K400-FA RA6474K400-FA Hersteller : Cornell Dubilier - CDE RA.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% 400V
RA6474K400-FA RA6474K400-FA Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RA.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.437" (11.10mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.291" W (16.50mm x 7.40mm)