Produkte > RECOM POWER > RAC01-3.3SGB
RAC01-3.3SGB
RAC01-3.3SGB RECOM Power
RAC01_GB-1710915.pdf
Hersteller: RECOM Power
AC/DC Power Modules 1W 85-264Vin 3.3Vout 303mA
auf Bestellung 231 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC01-3.3SGB RECOM Power
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 1W, Packaging: Tube, Features: Universal Input, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 1.33" L x 0.87" W x 0.75" H (33.7mm x 22.2mm x 19.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, FCC, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC01-3.3SGB RAC01-3.3SGB Hersteller : RECOM RAC01-GB.PDF Category: PCB AC/DC converters
Description: Converter: AC/DC; 1W; Uin: 85÷264VAC; 3.3VDC; Iout: 303mA; 63%; PCB
Type of converter: AC/DC
Power: 1W
Input voltage: 85...264V AC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 303mA
Efficiency: 63%
Manufacturer series: RAC01-GB
Body dimensions: 33.7x22.2x19mm
Mounting: PCB
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV
Operating temperature: -25...80°C
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
RAC01-3.3SGB RAC01-3.3SGB Hersteller : RECOM rac01-gb.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 3.3V 0.303A 1W 4-Pin Tube
auf Bestellung 20 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 160 Stücke:
Mindestbestellmenge: 20
RAC01-3.3SGB RAC01-3.3SGB Hersteller : Recom Power RAC01-GB.pdf Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tube
Features: Universal Input
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 1.33" L x 0.87" W x 0.75" H (33.7mm x 22.2mm x 19.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 16 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Produkt ist nicht verfügbar