Produkte > RECOM POWER > RAC03-24SGB
RAC03-24SGB
RAC03-24SGB Recom Power
RAC03-GB.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 24V 3W
Packaging: Tube
Package / Case: 16-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 130mA
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 585 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC03-24SGB Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 24V 3W, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 130mA, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC03-24SGB RAC03-24SGB Hersteller : RECOM Power RAC03_GB.pdf Power Supplies - Board Mount 3W 85-305Vin 24Vout 130mA