Produkte > RECOM POWER > RAC04-12SC
RAC04-12SC
RAC04-12SC Recom Power
RAC04-C.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 4W
Packaging: Tube
Features: Universal Input
Package / Case: 16-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.49" L x 0.94" W x 0.65" H (37.8mm x 23.9mm x 16.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus
Efficiency: 74%
Current - Output (Max): 333mA
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 4 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1
auf Bestellung 178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC04-12SC Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 4W, Packaging: Tube, Features: Universal Input, Package / Case: 16-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.49" L x 0.94" W x 0.65" H (37.8mm x 23.9mm x 16.4mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, Efficiency: 74%, Current - Output (Max): 333mA, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 4 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC04-12SC RAC04-12SC Hersteller : RECOM Power RAC04_C-1710958.pdf AC/DC Power Modules 4W 12V 333mA 80-264VIN