Produkte > RECOM POWER > RAC05-12SB
RAC05-12SB
RAC05-12SB Recom Power
RAC05-B.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 5W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.62" H (50.8mm x 25.4mm x 15.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus
Efficiency: 73%
Current - Output (Max): 420mA
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC05-12SB Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 5W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.62" H (50.8mm x 25.4mm x 15.7mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, Efficiency: 73%, Current - Output (Max): 420mA, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote RAC05-12SB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC05-12SB RAC05-12SB Hersteller : RECOM Power RAC05_B-1711049.pdf AC/DC Power Modules 5W AC/DC 3kV REG 90-264Vin 12Vout