Produkte > RECOM POWER > RAC10-12SB
RAC10-12SB
RAC10-12SB Recom Power
RAC10-B.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 10W
Packaging: Box
Features: SCP
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus
Efficiency: 76%
Current - Output (Max): 833mA
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC10-12SB Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 10W, Packaging: Box, Features: SCP, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, Efficiency: 76%, Current - Output (Max): 833mA, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote RAC10-12SB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC10-12SB RAC10-12SB Hersteller : RECOM Power RAC10_B-1711227.pdf AC/DC Power Modules 10W AC/DC 3kV REG 90-264Vin 12Vout