Produkte > RECOM POWER > RAC15-15DA
RAC15-15DA
RAC15-15DA Recom Power
RAC15-A_Series.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Packaging: Box
Features: SCP
Package / Case: 8-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 2.91" L x 2.13" W x 0.88" H (74.0mm x 54.0mm x 22.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 500mA, 500mA
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RAC15-15DA Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER +/-15V 15W, Packaging: Box, Features: SCP, Package / Case: 8-DIP Module, 6 Leads, Size / Dimension: 2.91" L x 2.13" W x 0.88" H (74.0mm x 54.0mm x 22.3mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 500mA, 500mA, Voltage - Output 1: 15V, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2.
Weitere Produktangebote RAC15-15DA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RAC15-15DA RAC15-15DA Hersteller : RECOM rac15-s_d_ta.pdf AC/DC Power Supply Dual-OUT 15V/-15V 0.5A/-0.5A 15W 6-Pin Box
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
RAC15-15DA RAC15-15DA Hersteller : RECOM Power RAC15-A-1711245.pdf Switching Power Supplies 15W AC/DC 3kV REG 90-264Vin +/-15Vout